Урочисте відкриття цьогорічних святкувань 600-ліття перемоги яґеллонських військ

14 січня 2010 року велике здивування серед перехожих варшавським Старим містом викликали кінні рицарі Польського Королівства і Великого Князівства Литовського. Герольд, який передував їм, гучним голосом проголошував початок приготувань до великої битви під Грюнвальдом.  

Цей рідкісний марш закінчився в Аркадах Кубіцького Королівського Замку, де рівно о півдні розпочалося відкриття святкувань 600-ї річниці битви під Грюнвальдом. І справді, це було костюмоване видовище і водночас реконструкція історичних подій 600-літньої давності, коли король Владислав Яґелло прийняв рицарів тевтонського посольства.

Зібраних привітав державний секретар Міністерства культури і національної спадщини Пйотр Жуховський, виступаючи в якості повноважного міністра для відзначень 600-ї річниці битви під Грюнвальдом, відкривши таким чином приготування до великих липневих урочистостей. Він представив насичену програму святкувань і підкреслив значення перемоги для постання пізніше Речі Посполитої Обох Народів, висловившись так: «від Люблінської Унії до Європейського Союзу». Промову виголосив також видатний польський медієвіст, проф. Генрик Самсонович, який говорив про вплив перемоги 1410 року для посилення значення Яґеллонської Польщі на міжнародній арені, а також про присутність грюнвальдської традиції у формуванні польської національної самосвідомості.

У видовищі взяли участь заслужені артисти польської сцени як-от Даніель Ольбрихський, Ганна Цєсляк, що грала роль служниці короля Яґелла, або Венанцій Носуль – як тевтонський посол. Увесь в обладунках 5-разовий чемпіон світу у змаганнях «найсильніша людина світу» стонґмен Маріуш Пудзяновський як Маріуш з Пудзянова, на зразок славетного Повали з Тачова на очах у зібраних скрутив тевтонський меч у вузол, запрошуючи усіх оглянути «Битву 600-ліття». Ведучим був відомий із 1-ї програми Польського Телебачення Гжеґож Містраль. Школярі, які прибули на видовище, отримали пам’ятні футболки.   

За посередництвом репортажів багатьох загальнопольських засобів інформації, відомості  про конференцію стали доступні громадськості.

Актуальне

Контакт

Narodowe Centrum Kultury ul. Se­na­tor­ska 12 00-082 War­sza­wa Poland tel.: (+48 22) 21 00 175 fax: (+48 22) 21 00 101 mail ...

PARTNERZY

tip